midnight publisher

Pro tvorbu webových prezentací, informačních portálů a internet-intranet firemních informačních systémů, zejména tam, kde je žádoucí odolnost proti útokům nultého dne, vysoký výkonvyhledávání v rozsáhlých dokumentech jsme vyvinuli vlastní redakční systém napsaný v bashi s využitím upraveného WYSIWYG wiki editoru Zim, a verzovacího systému Git.

zim-wiki frontend

Zim je WYSIWYG wiki editor, aplikace, která maximálně usnadňuje psaní a publikovaní komplexních hypertextových dokumentů. Jedinečnou vlastností editoru Zim je automatické formátování a vytváření stránek odkazem za běhu a automatické ukládání dokumentů. Ve srovnání s webovými editory běžných redakčních systémů Zim umožňuje naprosto intuitivní způsob práce.

bezpodmínečná bezpečnost

Pro maximální zabezpečení citlivých dokumentů jsme vyvinuli vlastní minimalistickou a transparentní implementaci Vernamovy šifry a integrovali jí do GUI editoru Zim.

responzivní design stránky

Zim ukládá dokumenty do jednoduchých textových souborů ve wiki syntaxi a poté je transformuje do jednodhé kostry stránky. MP obalí výstup do responzivní šablony a provede indexaci pro chytré vyhledávání.

bezpečné sdílení a publikování

Integrace s verzovacím systémem Git umožňuje nejen automatické vzdálené zálohování a sdílení dokumentů, ale také maximálně bezpečné publikování na server.

výkonově nenáročný webserver

Webový server dostane vygenerovaný strom statických dokumentů, a díky tomu si vystačí se zlomkem nároků na PHP/MySQL dynamické stránky, zaměstná vá ho pouze vyhledávání, které je realizováno prostřednictvím CGI a programu grep, tedy bez nutnosti mít na serveru potenciálně zranitelné PHP a databázi.

Tyto stránky jsou (samozřejmě) v Zimu, podívejte se na zdrojový kód :)odkazy na tuto stránku: reference:weby:purehtml home