tvorba knih a e-knih

Připravujeme knihy do PDF pro tisk a elektronických formátů (ePub, PDF pro čtečky, MOBI). Máme zkušenosti s náročnou sazbou (matematická sazba, filosofické texty s řečtinou).

V ceníku najdete základní ceny hladké sazby, upřesněnou kalkulaci vypracujeme na požádání: mail@simonformanek.cz.

e-knihy pro všechny čtečky

Sazba se vyrábí pouze jednou pro tiskárnu, e-kniha je ale v podstatě software, který musí fungovat ve všech čtečkách. Pečlivě testujeme vyrobené e-knihy tak, aby spolehlivě fungovaly na všech čtecích zařízeních, umožňovaly zvětšovat písma atp. (Není to samozřejmost, odhadem 1/4 e-knih je v některých zařízeních špatně čitelná, nejčastější chybou je to, že nejde nastavovat velikost písma v Kindle.)

chytré e-knihy

E-knihy jako hypertextové dokumenty umožňují interaktivitu, která je v tištěné knize nemožná. Umíme vyrobit tyto interaktivní prvky:

kompletní výroba knihy: DTP+e-kniha

V ideálním případě dostaneme od nakladatele zdrojový text (DOC, DOCX, ODT) a vyrobíme nejprve PDF pro tisk, z něj ePub jako výchozí formát e-knih a z něj pak MOBIPDF pro čtečky.
V některých případech, zejména pokud se počítá s průběžným aktualizováním e-knihy, volíme jako výchozí formát ePub a teprve z něj tvoříme tiskové PDF.
Pro urychlení korektur a snížení ceny může redaktor zanášet korektury přímo do sázecího programu - sleva až 50% viz ceník.

výroba e-knihy z hotové sazby

Máte starší tituly, u kterých se nevyplatí dotisk? Vytvořte z nich e-knihy:

e-kniha z DTP souborů

Pokud máte k dispozici zdrojové dokumenty a obrázky, dokážeme připravit e-knihu ze všech běžných DTP formátů: QXP, INDD, TeX, Scribus.

e-kniha z tiskového PDF

Často se stává, že nakladatel nemá k dispozici nic jiného než archivovanou sazbu ve starém tiskovém PDF. Tiskové PDF je ale na zařízeních s malým displejem těžko čitelné. Dokážeme vyrobit e-knihu prakticky z jakéhokoli PDF, náročnost konverze závisí na složitosti dokumentu.

další služby

odkazy

zim jako editor pro tvorbu e-knihodkazy na tuto stránku: internetové obchody:prodávejte svoje eKnihy na vlastním eshopu home