tvorba e-knih a sazba tiskových knih

Připravujeme knihy do PDF pro tisk a elektronických formátů (ePub, průchozí PDF pro čtečky, mobi). Máme zkušenosti s náročnou sazbou (matematická sazba, filosofické texty s řečtinou, poznámky pod čarou atd.).

V ceníku najdete základní ceny eknih a hladké sazby, upřesněnou kalkulaci vypracujeme na požádání: mail@simonformanek.cz.

e-knihy pro všechny čtečky

Sazba se vyrábí pouze jednou pro tiskárnu, e-kniha je ale v podstatě software, který musí fungovat ve všech čtečkách. Testujeme vyrobené e-knihy tak, aby spolehlivě fungovaly na všech čtecích zařízeních, umožňovaly zvětšovat písma atp. Používáme validaci (program, který kontroluje chyby v kódu) stejnou jako distribuce Kosmas. 

e-kniha z DTP souborů

Pokud máte k dispozici zdrojové dokumenty a obrázky, dokážeme připravit e-knihu ze všech běžných DTP formátů: QXP, INDD, doc, docx, libreoffice.

chytré e-knihy

E-knihy jako hypertextové dokumenty umožňují interaktivitu, která je v tištěné knize nemožná. Umíme vyrobit tyto interaktivní prvky:

e-kniha z tiskového pdf

Často se stává, že nakladatel nemá k dispozici nic jiného než archivovanou sazbu ve starém tiskovém PDF. Tiskové PDF je ale na zařízeních s malým displejem těžko čitelné. Dokážeme vyrobit e-knihu prakticky z jakéhokoli PDF, náročnost konverze závisí na složitosti dokumentu.

kompletní výroba knihy: tisková sazba + e-kniha

V ideálním případě dostaneme od nakladatele zdrojový text (DOC, DOCX, ODT) a vyrobíme nejprve PDF pro tisk, z něj ePub jako výchozí formát e-knih a z něj pak MOBI a PDF pro čtečky. 

V některých případech, zejména pokud se počítá s průběžným aktualizováním e-knihy, volíme jako výchozí formát ePub a teprve z něj tvoříme tiskové PDF.
Pro urychlení korektur a snížení ceny může redaktor zanášet korektury přímo do sázecího programu - sleva až 50%.

další službyodkazy na tuto stránku: internetové obchody:prodávejte svoje eKnihy na vlastním eshopu home