vernamova šifra

Vernamova šifra je jedinou šifrou, která je považována za naprosto bezpečnou, protože byl proveden matematický důkaz její neprolomitelnosti. Naše implementace je realizována bashovým skriptem, který se nekompiluje, proto, aby byl kód i za cenu snížení výkonu maximálně transparentní a snadno auditovatelný, proto, aby měl uživatel maximum jistoty, že šifra neobsahuje backdoor nebo logickou chybu, která by jí znehodnocovala. V článku truecrypt (možná) končí, žádná škoda, napsal jsem něco lepšího formuloval Šimon Formánek, autor implementace, výchozí teze pro tvorbu bezpečného šifrovacího programu.

Vzhledem k tomu, že je Vernamova šifra citlivá na dostatečnou míru entropie, generuje se v naší implementaci každá transformace bez převodu ascii znaků do binární podoby jako to dělá XOR (kde pro každý binární znak platí 50% pravděpodobnost uhodnutí, zatímco zde je pravděpodobnost 1:256) a každá transformace je separátně generována nově spuštěným generátorem náhodných čísel /dev/urandom.

odkazy

Vernamova šifra na Wikipediiodkazy na tuto stránku: home midnight publisher blog:2014:truecrypt (možná) končí, žádná škoda, napsal jsem něco lepšího