doporučení německého ministerstva vnitra pro bezpečné používání sociálních sítí

Základní ochrana - Bezpečné PC

Základ pro bezpečné používání sociálních sítí je bezpečné PC. Chcete-li chránit svůj počítač, měli byste používat antivirus a firewall programy, aktualizovat operační systém pravidelně, a pomocí rozšíření zabezpečení vašeho prohlížeče. Přečtěte si informace o základní ochranu pro váš počítač.

Firewall

Firewall kontroluje příchozí a odchozí spojení na vašem počítači a dává vám možnost blokovat určité sloučeniny. Pod Windows XP/Vista/7 mohou být použity, například vestavěný firewall. Tam jsou také množství volných a placených firewallů. Stáhněte si programy zásadně z webových stránek výrobce dolů a ujistěte se, že pravidelně instalovat aktualizace těchto programů.

Antivirová ochrana

Antivirový software kontroluje a sleduje jejich celý počítač, zda nejeví známky škodlivého softwaru.

Aktualizace a patch management

Udržujte operační systém a prohlížeč v aktuální verzi pomocí automatických aktualizací. Zakažte aktivní obsah pokud je to možné a postupujte podle našich pokynů pro bezpečnou konfiguraci prohlížeče.

Přijmout další bezpečnostní prvky

Pro další zvýšení bezpečnosti by měla být instalována rozšíření prohlížeče, jako je například Web of Trust (WOT) nebo NoScript.

Použitím doplňku NoScriptu nejste nijak omezeni. NoScript vám nabízí možnost použití skriptů založené na tom, že dáte stránku na seznam schválených, pokud ji pravidelně používáte. Tímto způsobem můžete zabránit skriptům, aby byly spouštěny automaticky bez vašeho vědomí.

Blokování tlačítek sociálních sítí

Příklady takových tlačítek je tlačítko Facebook Like nebo tlačítko Tweet o Twitter.

Dokonce i když nechcete používat sami sebe jako Facebook, takže můžete stále vytvářet uživatelské profil na sociální sítě. To je možné, protože stále více a více webových stránek integrovat ty tlačítka. Při každé návštěvě se tak místo pro připojení k příslušné sociální síti nastavit, co to umožňuje analýzu chování uživatele. Toto opatření se doporučuje také v případě sociálních sítí nelze použít v zásadě.

Pro jednotlivé sociální sítě existují specializované pluginy, jako je Facebook Blocker nebo Facebook Disconnect. Také prohlížeč pluginy pro blokování reklamy lze použít k odfiltrování tlačítek na sociálních sítích.

pracovní překlad, zdroj:
https://www.bsi-fuer-buerger.de/BSIFB/DE/SicherheitImNetz/SozialeNetze/Basisschutz/SicherePC/sicherepc node.htmlodkazy na tuto stránku: wiki:počítačová bezpečnost - dokumenty blog:2014:potřebuje váš web javascript v německu možná budete mít problém